Välj tävling

Månadstävling 2017-04-01, Mariehamn, 2017-04-01

(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Bianca Flöjt

100m Frisim 01:36.77    

Emma Marcus

50m Fjärilsim 00:37.76    
100m Medley 01:23.13    

Fanny Ek

50m Fjärilsim 00:32.87    
100m Medley 01:13.30    

Hanna Blomqvist

50m Fjärilsim 00:38.02    

Jenny Ek

50m Frisim 00:30.76   (Mellantid)
100m Frisim 01:04.47   (Mellantid)
200m Frisim 02:13.10    

Nova Larsson

100m Frisim 01:40.58    

Stella Donning

50m Fjärilsim 00:35.01    
100m Medley 01:14.45    

Wilma Danielsson

100m Frisim 01:39.99    

Herrar

Alexander Mattsson

50m Fjärilsim 00:36.68    
100m Medley 01:20.35    

Eddie Eriksson

50m Bröstsim 00:35.14   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:14.87    

Joa Metsola

50m Frisim 00:40.63   (Mellantid)
100m Frisim 01:26.77    

Linus Eriksson

50m Fjärilsim 00:32.60    
100m Medley 01:13.62    

Max Roman

50m Fjärilsim 00:30.69    
100m Medley 01:13.10    

Rasmus Kalvik

50m Fjärilsim 00:43.03    
100m Medley 01:26.31    

8 damer och 6 herrar
3 sträckor simmade för första gången, 9 pers på 25 sträckor


Utmanarna

25m Ryggsim

Alde Ekström 00:32.37 ()
Amelia Fricker 00:24.43 ()
Anna Topoeva 00:26.90 ()
Eric von Frenckell 00:21.90 ()
Hugo Mirén 00:26.78 ()
Mathilda Wahlstedt 00:27.53 ()

50m Ryggsim

Amanda Ahinko 00:50.32 (133)
Antonia Topoeva 00:52.50 (117)
Bianca Flöjt 00:47.52 (158)
Elin Högman 00:46.02 (174)
Ella Bäckman 00:49.31 (141)
Ffion Watkins DSQ (0)
Fia Metsola 00:51.37 (125)
Hannes Helling DSQ (0)
Hannes Olin DSQ (0)
Måns Manelius 00:49.35 (91)
Nova Larsson 00:50.79 (129)
Oliver Aalto-Hardy 00:40.47 (166)
Tindra Sjöström 00:49.75 (137)
Wilma Danielsson 00:49.58 (139)

100m Ryggsim

Céline Flöjt 01:29.98 (229)
Emelie Måtar 01:46.65 (137)
Joa Metsola 01:42.76 (108)
Milo Bergman DSQ (0)
Nora Eriksson 01:45.97 (140)
Philip Rosenholm 01:36.66 (130)

25m Bröstsim

Alde Ekström 00:39.22 ()
Amelia Fricker 00:34.44 ()
Eric von Frenckell 00:21.59 ()
Ffion Watkins 00:29.10 ()
Fia Metsola 00:30.50 ()

50m Bröstsim

Amanda Ahinko 00:54.54 (147)
Anna Topoeva 00:53.84 (153)
Antonia Topoeva 00:55.69 (138)
Céline Flöjt 00:50.89 (181)
Elin Högman 00:52.88 (162)
Ella Bäckman 00:55.53 (140)
Hannes Helling 00:50.82 (123)
Hannes Olin 00:48.05 (145)
Måns Manelius 00:53.71 (104)
Mathilda Wahlstedt DSQ (0)
Milo Bergman 00:53.67 (104)
Nora Eriksson 00:53.31 (158)
Oliver Aalto-Hardy 00:51.24 (120)
Philip Rosenholm 00:50.24 (127)
Tindra Sjöström 00:52.88 (162)

100m Bröstsim

Hannes Helling 01:44.81 (149)
Philip Rosenholm 01:43.85 (154)

100m Medley

Amanda Ahinko 01:46.93 (149)
Antonia Topoeva DSQ (0)
Céline Flöjt 01:32.03 (233)
Elin Högman 01:45.04 (157)
Ella Bäckman DSQ (0)
Emelie Måtar 01:36.21 (204)
Eric von Frenckell 01:43.73 (116)
Fia Metsola 02:03.89 (96)
Hannes Helling DSQ (0)
Joa Metsola 01:45.55 (111)
Måns Manelius 01:53.96 (88)
Milo Bergman DSQ (0)
Nora Eriksson 01:47.87 (145)
Tindra Sjöström DSQ (0)

200m Medley

Hanna Blomqvist 02:58.18 (320)
Hannes Olin DSQ (0)
Philip Rosenholm 03:22.89 (158)

15 sträckor simmade för första gången, 29 pers på 65 sträckor

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser