Välj tävling

Månadstävling, Mariehamn, 2021-10-02

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Ella Bäckman

50m Frisim 00:39.52   (Mellantid)
100m Frisim 01:24.95   (Mellantid)
200m Frisim 02:58.60   (Mellantid)
400m Frisim 06:10.09   (Mellantid)
800m Frisim 12:37.13   (Mellantid)
1500m Frisim 23:59.39    

Emelie Måtar

50m Frisim 00:38.13   (Mellantid)
100m Frisim 01:21.11   (Mellantid)
200m Frisim 02:49.44   (Mellantid)
400m Frisim 05:47.28   (Mellantid)
800m Frisim 11:56.47   (Mellantid)
1500m Frisim 23:12.71    

Nova Larsson

50m Frisim 00:40.05   (Mellantid)
100m Frisim 01:24.71   (Mellantid)
200m Frisim 02:58.04   (Mellantid)
400m Frisim 06:05.44   (Mellantid)
800m Frisim 12:13.23   (Mellantid)
1500m Frisim 22:54.14    

Wilma Danielsson

50m Frisim 00:38.51   (Mellantid)
100m Frisim 01:22.60   (Mellantid)
200m Frisim 02:51.63   (Mellantid)
400m Frisim 05:48.22   (Mellantid)
800m Frisim 11:43.65   (Mellantid)
1500m Frisim 22:02.06    

Ylva Watkins

100m Medley 01:27.98    

5 damer och 0 herrar
3 sträckor simmade för första gången, 2 pers på 25 sträckor(dessutom 1 pers p� mellantider!)


Utmanarna

25m Ryggsim

Aston Svahnström 00:34.09 ()
Benjamin von Weymarn 00:27.66 ()
Eli Rosén 00:24.28 ()
Oliver Hansen 00:26.28 ()
Peppi Kostiainen 00:30.85 ()
Róza Strzalkowska 00:26.65 ()

50m Ryggsim

Alexander von Weymarn DSQ ()
Anton Boman DSQ ()
Ida Artell 00:57.36 (90)
Line Eliasson 00:53.31 (112)
Rebecka Roos DSQ ()
Selinda Andersson 00:56.79 (92)

100m Ryggsim

Jonatan Lönngren 01:26.25 (182)
Selma Nordberg DSQ ()
Stella Lindbäck 01:47.27 (134)

25m Bröstsim

Aston Svahnström 00:29.39 ()
Eli Rosén 00:23.90 ()
Peppi Kostiainen 00:30.50 ()
Róza Strzalkowska 00:29.72 ()
Selinda Andersson 00:27.28 ()

50m Bröstsim

Alexander von Weymarn 00:58.92 (79)
Anton Boman 00:55.24 (96)
Freja Karlsson 00:51.29 (173)
Ida Artell 01:01.58 (100)
Line Eliasson 00:59.30 (112)
Rebecka Roos 01:01.40 (101)
Selma Nordberg 00:49.09 (197)
Stella Lindbäck 00:56.78 (127)

100m Bröstsim

Freja Karlsson 01:50.18 (181)
Selma Nordberg 01:43.60 (218)

100m Medley

Alexander von Weymarn 01:55.25 (83)
Anton Boman DSQ ()
Freja Karlsson 01:42.74 (166)
Ida Artell 02:02.02 (99)
Rebecka Roos 02:06.43 (89)
Stella Lindbäck DSQ ()

12 sträckor simmade för första gången, 13 pers på 36 sträckor

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser