Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Månadstävling    Utskriftsdatum  25 april 2018   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  20:53   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 april 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eddie Eriksson  1999  Ålands Simförening    29.85  1:10.67  1:52.78    2:27.71   
Alexander Mattsson  2003  Ålands Simförening    32.68  1:14.63  2:01.59    2:40.39   
Linus Eriksson  2001  Ålands Simförening    31.18  1:14.91  2:03.11    2:44.83   
Einar Melin  2004  Ålands Simförening    40.18  1:25.29  2:18.31    2:59.44   
Tommy Pehrsson  2003  Ålands Simförening    41.29  1:30.33  2:19.85    3:00.90   
Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    43.07  1:31.07  2:28.52    3:07.71   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    45.51  1:33.42  2:29.06    3:11.08   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    31.26  1:09.60  1:53.11    2:26.03   
Emelie Måtar  2004  Ålands Simförening    44.50  1:31.05  2:24.15    3:09.29   
Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    40.46  1:30.84  2:26.20    3:11.37   
Ellen Melin  2002  Ålands Simförening    44.36  1:35.19  2:27.80    3:11.65   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Eriksson  2004  Ålands Simförening            22.69   
Emily Heikkilä  2007  Ålands Simförening            23.78   
Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening            24.47   
Andra Maria Nica  2006  Ålands Simförening            25.91   
Nova Koivisto  2006  Ålands Simförening            26.25   
Julia Eriksson  2007  Ålands Simförening            27.22   
Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            28.19   
William Bergwall  2009  Ålands Simförening            28.44   
Sofia Topoeva  2007  Ålands Simförening            28.47   
10  Lovis Nilsson  2005  Ålands Simförening            28.62   
11  Sofia Mattsson  2006  Ålands Simförening            29.15   
12  Olivia Eriksson  2005  Ålands Simförening            29.22   
13  Viola Heikkilä  2009  Ålands Simförening            29.56   
14  Leo Rundberg  2006  Ålands Simförening            30.16   
15  Amanda Ekström  2007  Ålands Simförening            32.15   
16  Ida Artell  2009  Ålands Simförening            34.15   
17  Salma Moudanib  2007  Ålands Simförening            35.16   
18  Nemo Westerlund  2009  Ålands Simförening            35.66   
19  Corinne Fredriksson  2007  Ålands Simförening            37.78   
20  Solina Fredman  2008  Ålands Simförening            42.93   
21  Scott Fredrickson  2009  Ålands Simförening            53.06   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Fagerström  2005  Ålands Simförening            50.57   
Mathilda Wahlstedt  2006  Ålands Simförening            50.71   
Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening            51.48   
Emil Andersson  2007  Ålands Simförening            51.54   
Veronika Tymoshenko  2006  Ålands Simförening            51.82   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            55.87   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    38.03        1:22.18   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    41.59        1:32.50   
Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening    45.94        1:37.37   
Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening    44.79        1:37.52   
Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    47.88        1:40.23   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening    48.33        1:42.83   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    48.02        1:43.07   
Nova Larsson  2007  Ålands Simförening    50.32        1:47.27   
Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    50.68        1:47.65   
10  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    51.16        1:47.92   
11  Nora Eriksson  2006  Ålands Simförening    52.84        1:53.91   
12  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening    54.05        1:54.38   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2001  Ålands Simförening    35.85        1:15.41   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stella Donning  2002  Ålands Simförening    36.54        1:16.27   
Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    45.31        1:32.63   
Emelie Måtar  2004  Ålands Simförening    47.71        1:38.40   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Mattsson  2003  Ålands Simförening    34.09  1:12.71  1:51.47    2:28.41   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Eriksson  2004  Ålands Simförening            19.34   
Lovis Nilsson  2005  Ålands Simförening            22.59   
Olivia Eriksson  2005  Ålands Simförening            22.72   
Emily Heikkilä  2007  Ålands Simförening            23.03   
Viola Heikkilä  2009  Ålands Simförening            23.25   
Nova Koivisto  2006  Ålands Simförening            23.38   
Salma Moudanib  2007  Ålands Simförening            26.03   
Amanda Ekström  2007  Ålands Simförening            26.82   
Corinne Fredriksson  2007  Ålands Simförening            26.97   
Nemo Westerlund  2009  Ålands Simförening            26.97   
11  Leo Rundberg  2006  Ålands Simförening            27.41   
12  Julia Eriksson  2007  Ålands Simförening            27.65   
13  Sofia Mattsson  2006  Ålands Simförening            28.09   
14  William Bergwall  2009  Ålands Simförening            28.13   
15  Sofia Topoeva  2007  Ålands Simförening            28.34   
16  Solina Fredman  2008  Ålands Simförening            32.13   
17  Ida Artell  2009  Ålands Simförening            34.68   
18  Scott Fredrickson  2009  Ålands Simförening            37.25   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening            42.15   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            44.65   
Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening            45.52   
Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening            45.71   
Vincent Fagerström  2005  Ålands Simförening            47.24   
Andra Maria Nica  2006  Ålands Simförening            50.53   
Mathilda Wahlstedt  2006  Ålands Simförening            51.77   
Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            52.05   
Veronika Tymoshenko  2006  Ålands Simförening            53.14   
10  Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening            55.97   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    38.70        1:20.29   
Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening    46.58        1:33.97   
Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening    46.19        1:35.00   
Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening    47.94        1:36.97   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening    48.24        1:39.70   
Nova Larsson  2007  Ålands Simförening    48.96        1:40.01   
Nora Eriksson  2006  Ålands Simförening    50.18        1:45.07   
Fia Metsola  2007  Ålands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Eriksson  1999  Ålands Simförening    34.10        1:14.36   
Tommy Pehrsson  2003  Ålands Simförening    41.42        1:28.45   
Einar Melin  2004  Ålands Simförening    45.34        1:37.55   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Melin  2002  Ålands Simförening    46.45        1:36.08   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat            26.70   
Stella Donning  2002  Ålands Simförening            29.56   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    45.53        1:36.46   
Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening    46.26        1:37.18   
Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening    49.61        1:42.52   
Nora Eriksson  2006  Ålands Simförening    48.84        1:44.70   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening    47.97        1:44.76   
Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening    52.75        1:52.43   
Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening    2:00.09        2:00.09   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Utmanarna, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    36.96  1:20.35  2:08.46    2:47.98   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    34.25  1:18.65  2:16.63    2:57.96   
Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    43.00  1:35.21  2:34.71    3:14.83   
Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening    45.67  1:40.19  2:38.28    3:24.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 april 2018 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  20:53