Välj tävling

Månadstävling, Mariehamn, 2020-10-10

(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Emelie Måtar

50m Frisim 00:36.04   (Mellantid)
100m Frisim 01:17.13   (Mellantid)
200m Frisim 02:41.49   (Mellantid)
400m Frisim 05:34.55   (Mellantid)
800m Frisim 11:30.04   (Mellantid)
1500m Frisim 21:30.08    

Fanny Ek

50m Frisim 00:35.79   (Mellantid)
100m Frisim 01:17.95   (Mellantid)
200m Frisim 02:46.21   (Mellantid)
400m Frisim 05:46.66   (Mellantid)
800m Frisim 11:53.79   (Mellantid)
1500m Frisim 22:43.91    

Rebecca Duns

50m Frisim 00:36.60   (Mellantid)
100m Frisim 01:18.25   (Mellantid)
200m Frisim 02:46.68   (Mellantid)
400m Frisim 05:49.53   (Mellantid)
800m Frisim 12:08.98   (Mellantid)
1500m Frisim 23:18.00    

Wilma Danielsson

50m Frisim 00:38.59   (Mellantid)
100m Frisim 01:22.83   (Mellantid)
200m Frisim 02:55.46   (Mellantid)
400m Frisim 06:04.54   (Mellantid)
800m Frisim 12:25.81   (Mellantid)
1500m Frisim 23:06.78    

Herrar

Alexis Militis

50m Frisim 00:27.35   (Mellantid)
100m Frisim 00:59.24    

Kjell Hansen

50m Frisim 00:29.36   (Mellantid)
100m Frisim 01:00.27    

Milo Bergman

50m Frisim 00:42.50   (Mellantid)
100m Frisim 01:29.76   (Mellantid)
200m Frisim 03:10.72   (Mellantid)
400m Frisim 06:35.77   (Mellantid)
800m Frisim 13:31.18   (Mellantid)
1500m Frisim 24:56.43    

Rasmus Kalvik

50m Frisim 00:37.16   (Mellantid)
100m Frisim 01:17.04   (Mellantid)
200m Frisim 02:38.87   (Mellantid)
400m Frisim 05:23.32   (Mellantid)
800m Frisim 10:51.95   (Mellantid)
1500m Frisim 20:18.15    

4 damer och 4 herrar
3 sträckor simmade för första gången, 1 pers på 40 sträckor(dessutom 4 pers p� mellantider!)


Utmanarna

25m Ryggsim

Anton Boman 00:24.75 ()
Kevin Flöjt 00:36.03 ()
Nemo Westerlund 00:23.03 ()
Oliver Hansen 00:26.53 ()
Rebecka Roos 00:27.12 ()
Scott Fredrickson 00:28.41 ()
Selinda Andersson 00:29.82 ()
Selma Nordberg 00:19.50 ()
Stella Lindbäck 00:24.53 ()
William Bergwall 00:24.53 ()

50m Ryggsim

Hugo Mirén 00:44.78 (122)
Ida Artell 00:53.77 (109)
Lilly Eriksson 00:50.11 (134)
Mariah Zachariah 00:54.03 (107)
Sarah Zachariah 00:54.61 (104)
Signe Aakula 00:50.21 (134)
Solina Fredman 00:47.09 (162)
Viktor Ellingsworth 00:42.48 (143)

100m Ryggsim

Amelia Fricker 01:39.11 (171)
Jonatan Lönngren 01:33.43 (143)
Theresia Lindholm 01:33.85 (202)

25m Bröstsim

Anton Boman 00:23.57 ()
Freja Karlsson 00:26.19 ()
Ida Artell 00:26.65 ()
Kevin Flöjt 00:35.10 ()
Rebecka Roos 00:26.66 ()
Selinda Andersson 00:32.53 ()
Selma Nordberg 00:24.00 ()
Stella Lindbäck 00:24.75 ()
Viktor Ellingsworth 00:22.69 ()

50m Bröstsim

Amelia Fricker 00:53.36 (153)
Hugo Mirén 00:52.63 (110)
Jonatan Lönngren 00:50.19 (127)
Lilly Eriksson 01:02.82 (94)
Mariah Zachariah 00:56.18 (131)
Mathilda Wahlstedt 00:45.92 (241)
Nemo Westerlund 00:56.18 (91)
Nora Eriksson 00:46.29 (235)
Sarah Zachariah 00:51.79 (168)
Signe Aakula 00:47.43 (218)
Solina Fredman 00:58.76 (115)
Theresia Lindholm 00:46.77 (228)
William Bergwall 00:55.43 (95)

100m Bröstsim

Amelia Fricker 01:53.01 (168)
Jonatan Lönngren 01:47.97 (137)
Mathilda Wahlstedt 01:37.08 (265)
Nora Eriksson 01:40.31 (240)
Sarah Zachariah 01:52.71 (169)
Signe Aakula 01:41.37 (233)
Theresia Lindholm 01:41.47 (232)

50m Fjärilsim

Amelia Fricker 00:46.52 (144)
Jonatan Lönngren 00:46.03 (106)
Mathilda Wahlstedt 00:41.74 (199)

100m Medley

Hugo Mirén 01:37.60 (137)
Ida Artell 02:01.19 (101)
Lilly Eriksson 01:53.10 (125)
Mariah Zachariah 01:58.40 (109)
Nora Eriksson 01:34.93 (211)
Sarah Zachariah 01:54.71 (120)
Signe Aakula 01:42.13 (169)
Solina Fredman 01:49.32 (138)
Viktor Ellingsworth 01:39.70 (128)

200m Medley

Amelia Fricker 03:27.86 (201)
Jonatan Lönngren 03:28.20 (146)
Mathilda Wahlstedt 03:08.47 (270)

20 sträckor simmade för första gången, 32 pers på 65 sträckor

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser