Välj tävling

UMK-försök, Salo, 2018-11-02

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Amanda Ahinko

50m Frisim 00:38.24    
50m Frisim 00:40.20   (Mellantid)
100m Frisim 01:26.06    
50m Bröstsim 00:44.05   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:41.90    
100m Bröstsim 01:34.44    
50m Fjärilsim 00:44.84   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:41.45    
100m Medley 01:29.58    
200m Medley 03:18.93    

Amelia Fricker

50m Frisim 00:39.76    
50m Frisim 00:43.90   (Mellantid)
100m Frisim 01:31.21    
50m Ryggsim 00:50.21    
100m Ryggsim 01:46.73    
50m Fjärilsim 00:49.78    

Anna Topoeva

50m Frisim 00:39.00   (Mellantid)
50m Frisim DSQ    
100m Frisim 01:20.39    
50m Bröstsim 00:44.02   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:42.45    
50m Bröstsim 00:43.15   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:31.60    
100m Bröstsim 01:35.76   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:24.51    
50m Fjärilsim DSQ    
100m Medley 01:31.90    

Bianca Flöjt

50m Frisim 00:39.18   (Mellantid)
50m Frisim 00:35.23    
100m Frisim 01:21.10    
50m Ryggsim 00:42.59    
100m Ryggsim 01:32.31    
50m Fjärilsim 00:39.78    
50m Fjärilsim 00:42.94   (Mellantid)
100m Medley DSQ    
200m Medley 03:20.08    

Céline Flöjt

50m Frisim 00:35.52   (Mellantid)
50m Frisim 00:33.87   (Lag)
50m Frisim 00:34.51    
50m Frisim 00:38.41   (Mellantid)
100m Frisim 01:15.08    
100m Frisim 01:22.15   (Mellantid)
200m Frisim 02:51.27    
100m Ryggsim 01:23.53    
200m Ryggsim DSQ    
50m Fjärilsim 00:38.92    
100m Fjärilsim DSQ    
100m Medley 01:26.62    

Ella Bäckman

50m Frisim 00:34.58    
50m Frisim 00:37.93   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.20   (Mellantid)
100m Frisim 01:25.44   (Mellantid)
100m Frisim 01:21.30   (Mellantid)
100m Frisim 01:21.45   (Mellantid)
100m Frisim 01:15.19    
200m Frisim 02:51.71   (Mellantid)
200m Frisim 02:49.11    
200m Frisim 03:00.10   (Mellantid)
400m Frisim 06:13.22   (Mellantid)
400m Frisim 05:51.93    
800m Frisim 12:36.29    
50m Fjärilsim DSQ    
50m Fjärilsim 00:41.97   (Mellantid)
200m Medley 03:16.41    

Emelie Måtar

50m Frisim 00:35.34   (Mellantid)
50m Frisim 00:33.13    
50m Frisim 00:37.83   (Mellantid)
50m Frisim 00:35.41   (Mellantid)
100m Frisim 01:14.96    
100m Frisim 01:14.92   (Lag)
100m Frisim 01:20.52   (Mellantid)
200m Frisim 02:44.28    
50m Bröstsim 00:41.26    
50m Bröstsim 00:42.12   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:44.72   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:29.68    
100m Bröstsim 01:34.07   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:20.35    
50m Fjärilsim 00:42.34   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:39.44    
100m Medley 01:27.50    
200m Medley 03:13.15    

Fia Metsola

50m Frisim 00:41.87   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.78    
100m Frisim 01:25.50    
100m Frisim 01:34.55   (Mellantid)
200m Frisim 03:18.49   (Mellantid)
400m Frisim 06:37.33    
50m Bröstsim 00:51.39    
50m Ryggsim 00:41.33    
50m Ryggsim 00:42.58   (Lag)
100m Ryggsim 01:32.97   (Lag)
100m Ryggsim 01:32.43    
50m Fjärilsim 00:47.13    

Hanna Blomqvist

50m Frisim 00:31.73   (Mellantid)
50m Frisim 00:32.68   (Mellantid)
50m Frisim 00:30.05    
100m Frisim 01:10.53   (Mellantid)
100m Frisim 01:06.48    
200m Frisim 02:28.34    
50m Ryggsim 00:35.64    
50m Fjärilsim 00:32.71   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:31.72    
100m Fjärilsim 01:12.10    
100m Medley 01:14.34    

Julia Eriksson

50m Frisim 00:34.47    
50m Frisim 00:40.42   (Mellantid)
50m Frisim 00:38.91   (Mellantid)
100m Frisim 01:34.74   (Mellantid)
100m Frisim 01:30.13   (Mellantid)
100m Frisim 01:19.54    
100m Frisim 01:26.02   (Mellantid)
200m Frisim 03:10.28   (Mellantid)
200m Frisim 03:17.02   (Mellantid)
200m Frisim 02:54.99    
400m Frisim 06:17.36    
400m Frisim 06:42.64   (Mellantid)
800m Frisim 13:24.48    
50m Ryggsim 00:39.56    
50m Fjärilsim 00:43.77    
50m Fjärilsim 00:45.20   (Mellantid)
200m Medley 03:18.37    

Rebecca Duns

50m Frisim 00:35.08   (Mellantid)
50m Frisim 00:34.14   (Mellantid)
50m Frisim 00:32.46    
100m Frisim 01:16.47   (Mellantid)
100m Frisim 01:11.31    
100m Frisim 01:14.87   (Mellantid)
200m Frisim 02:38.64    
200m Frisim 02:44.38   (Mellantid)
400m Frisim 05:42.03    
100m Ryggsim 01:29.13   (Lag)
50m Fjärilsim 00:37.86   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:27.03   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:25.03    
400m Medley 06:36.90    

Tindra Sjöström

50m Frisim 00:34.90    
50m Frisim 00:38.10   (Mellantid)
100m Frisim 01:20.05    
50m Bröstsim 00:47.38   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:49.50   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:45.04    
100m Bröstsim 01:45.55   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:40.69    
200m Bröstsim 03:37.74    
50m Ryggsim 00:43.20    
100m Medley 01:28.60    

Wilma Danielsson

50m Frisim 00:38.85   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.21    
100m Frisim 01:23.31    
50m Bröstsim 00:44.59   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:43.33   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:44.29    
100m Bröstsim 01:32.55    
100m Bröstsim 01:35.47   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:18.31    
50m Fjärilsim 00:40.24    
100m Medley 01:30.33    

Herrar

Einar Melin

50m Frisim 00:31.02    
50m Frisim 00:33.70   (Mellantid)
100m Frisim 01:11.15    
50m Bröstsim 00:42.62   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:42.04    
100m Bröstsim 01:29.48    
100m Ryggsim 01:23.74    
50m Fjärilsim 00:41.52   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:30.59    
100m Medley 01:18.94    

Hannes Helling

50m Frisim 00:34.87   (Mellantid)
50m Frisim 00:29.67    
50m Frisim 00:31.98   (Mellantid)
100m Frisim 01:07.82    
100m Frisim 01:15.98   (Mellantid)
200m Frisim 02:37.11    
50m Bröstsim 00:39.96   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:27.19    
50m Ryggsim 00:37.16    
50m Fjärilsim 00:39.51   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:39.00   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:27.91    
100m Medley 01:18.86    
200m Medley 02:58.67    

Hannes Olin

50m Frisim 00:29.10    
50m Bröstsim 00:38.78   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:35.43    
50m Bröstsim 00:36.31   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:18.87    
100m Bröstsim 01:22.91   (Mellantid)
200m Bröstsim 02:57.42    
50m Ryggsim 00:34.36    
50m Ryggsim 00:34.26   (Lag)
100m Ryggsim 01:17.70    
50m Fjärilsim 00:33.58    
100m Medley 01:14.25    

Joa Metsola

50m Frisim 00:32.83    
50m Frisim 00:35.10   (Mellantid)
100m Frisim 01:14.53    
50m Bröstsim 00:47.79    
50m Fjärilsim 00:43.28   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:37.36    
100m Fjärilsim 01:32.20    
100m Medley 01:26.17    

Måns Manelius

50m Frisim 00:33.53    
50m Frisim 00:36.51   (Mellantid)
100m Frisim 01:24.55   (Mellantid)
100m Frisim 01:15.32    
200m Frisim 02:57.52   (Mellantid)
400m Frisim 05:55.64    
50m Bröstsim 00:46.04   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:37.60    
100m Ryggsim 01:35.10    
50m Fjärilsim 00:46.56    
200m Medley DSQ    

Milo Bergman

50m Frisim 00:36.00    
50m Frisim 00:37.54   (Mellantid)
100m Frisim 01:17.27    
50m Bröstsim 00:44.37    
50m Bröstsim 00:44.77   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:35.63    
50m Ryggsim DSQ    
100m Ryggsim 01:25.74    
50m Fjärilsim 00:45.56   (Mellantid)
50m Fjärilsim DSQ    
100m Medley DSQ    
200m Medley 03:05.19    

Oliver Aalto-Hardy

50m Frisim 00:28.71   (Lag)
50m Frisim 00:28.21    
50m Frisim 00:31.78   (Mellantid)
100m Frisim 01:07.64    
50m Bröstsim 00:38.45   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:25.05    
50m Ryggsim 00:33.02    
100m Ryggsim 01:14.36   (Lag)
100m Ryggsim 01:13.77    
50m Fjärilsim 00:33.68   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:15.09    
100m Medley 01:13.03    

Rasmus Kalvik

50m Frisim 00:29.87   (Mellantid)
50m Frisim 00:28.64   (Mellantid)
50m Frisim 00:27.20    
50m Frisim 00:28.75   (Mellantid)
100m Frisim 01:00.40   (Lag)
100m Frisim 01:04.08   (Mellantid)
100m Frisim 00:59.73    
100m Frisim 01:02.88   (Mellantid)
100m Frisim 01:07.66   (Mellantid)
200m Frisim 02:13.94   (Mellantid)
200m Frisim 02:19.87   (Mellantid)
200m Frisim 02:09.52    
400m Frisim 04:45.77   (Mellantid)
400m Frisim 04:37.12    
800m Frisim 09:29.32    
50m Fjärilsim 00:32.58   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:17.00   (Mellantid)
200m Medley 02:27.99    
400m Medley 05:25.48    

Lagkapper

Ålands Simförening Damer

4x100m Frisim 05:18.29 Emelie Måtar(2004) (01:14.92)
Ella Bäckman(2005) (01:19.66)
Tindra Sjöström(2005) (01:20.87)
Julia Eriksson(2005) (01:22.84)
 
4x100m Medley 05:36.37 Rebecca Duns(2003) (01:29.13)
Emelie Måtar(2004) (01:32.19)
Hanna Blomqvist(2005) (01:16.00)
Julia Eriksson(2005) (01:19.05)
 
4x100m Medley 06:18.41 Fia Metsola(2007) (01:32.97)
Amanda Ahinko(2007) (01:37.82)
Ella Bäckman(2005) (01:35.04)
Amelia Fricker(2007) (01:32.58)
 

Ålands Simförening Herrar

4x100m Frisim 04:16.45 Rasmus Kalvik(2004) (01:00.40)
Hannes Olin(2003) (01:04.00)
Hannes Helling(2004) (01:07.13)
Oliver Aalto-Hardy(2005) (01:04.92)
 
4x100m Medley 04:55.37 Oliver Aalto-Hardy(2005) (01:14.36)
Hannes Olin(2003) (01:19.72)
Rasmus Kalvik(2004) (01:13.46)
Hannes Helling(2004) (01:07.83)
 

Ålands Simförening Mixed

4x50m Frisim 02:05.64 Oliver Aalto-Hardy(2005) (00:28.71)
Wilma Danielsson(2005) (00:36.59)
Tindra Sjöström(2005) (00:33.32)
Rasmus Kalvik(2004) (00:27.02)
 
4x50m Frisim DSQ Céline Flöjt(2005) (00:33.87)
Einar Melin(2004) (00:31.42)
Anna Topoeva(2005) (00:35.12)
Hannes Olin(2003) (00:28.19)
 
4x50m Medley 02:42.06 Fia Metsola(2007) (00:42.58)
Milo Bergman(2006) (00:43.94)
Amanda Ahinko(2007) (00:42.26)
Måns Manelius(2006) (00:33.28)
 
4x50m Medley 02:14.76 Hannes Olin(2003) (00:34.26)
Emelie Måtar(2004) (00:41.54)
Hanna Blomqvist(2005) (00:31.43)
Rasmus Kalvik(2004) (00:27.53)
 

13 damer och 8 herrar
5 sträckor simmade för första gången, 113 pers på 265 sträckor(dessutom 16 pers p� mellantider!)

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser