Välj tävling

Norrtäljedoppet 2021, Norrtälje, 2021-11-28

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Amelia Fricker

50m Frisim 00:41.15   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.95    
100m Frisim 01:24.70    
50m Ryggsim 00:46.61    
50m Fjärilsim 00:41.41    
50m Fjärilsim 00:46.05   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:40.87    

Freja Karlsson

50m Frisim 00:37.86    
50m Frisim 00:41.02   (Mellantid)
100m Frisim 01:31.99   (Lag)
100m Frisim DSQ    
50m Bröstsim 00:51.17   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:48.27    
100m Bröstsim 01:49.16    
50m Ryggsim DSQ    
100m Ryggsim 01:43.16    
100m Medley 01:46.11    

Ida Artell

50m Frisim 00:45.90    
50m Bröstsim 00:57.51    
50m Ryggsim 00:50.97    
50m Fjärilsim 00:59.25    

Line Eliasson

50m Frisim 00:47.89    
50m Bröstsim 01:04.10    
50m Ryggsim 00:56.80    
100m Medley DSQ    

Lova Augustsson

50m Frisim 00:41.04    
50m Bröstsim DSQ    

Nova Larsson

50m Frisim 00:34.04   (Mellantid)
100m Frisim 01:09.85    
50m Bröstsim 00:39.42    
50m Fjärilsim 00:36.24    
100m Medley 01:17.82    

Selinda Andersson

50m Frisim 00:49.70   (Lag)
50m Frisim 00:49.48    
50m Bröstsim 00:59.92    
50m Ryggsim 00:53.59    
100m Medley DSQ    

Selma Nordberg

50m Frisim 00:33.21    
100m Frisim DNS    
50m Bröstsim 00:46.95    
100m Bröstsim DNS    
50m Ryggsim 00:39.99    
100m Ryggsim DSQ    
100m Medley 01:27.50    

Stella Lindbäck

50m Frisim 00:41.33   (Lag)
50m Frisim 00:46.33   (Mellantid)
50m Frisim 00:39.92    
100m Frisim 01:36.60    
50m Bröstsim 00:53.90    
50m Bröstsim 00:57.72   (Mellantid)
100m Bröstsim 02:00.59    
50m Ryggsim 00:45.51    
100m Ryggsim 01:46.06    
100m Medley 01:42.77    

Herrar

Anton Boman

50m Frisim 00:46.09    
50m Frisim 00:44.66   (Lag)
100m Frisim DSQ    
50m Bröstsim 00:54.06    
50m Bröstsim 00:55.78   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:57.98    
50m Ryggsim 00:49.33    
100m Ryggsim 01:53.64    
50m Fjärilsim 00:52.87    
100m Medley 01:52.39    

Eli Rosén

50m Frisim 00:47.26   (Mellantid)
50m Frisim 00:44.06    
100m Frisim 01:39.59    
50m Bröstsim 00:56.80   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:55.69    
100m Bröstsim 02:03.93    
50m Ryggsim 00:50.27    
100m Ryggsim DSQ    

Hugo Mirén

50m Frisim 00:29.66    
50m Frisim 00:32.20   (Mellantid)
100m Frisim 01:09.28    
50m Fjärilsim 00:37.33    

Måns Manelius

50m Frisim 00:28.61    
50m Frisim 00:30.83   (Mellantid)
100m Frisim 01:07.30    
50m Bröstsim 00:39.74    
50m Bröstsim 00:43.24   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:32.42    

Milo Bergman

50m Frisim 00:33.53    
50m Bröstsim 00:40.34    
50m Ryggsim 00:38.06    

Nemo Westerlund

50m Frisim 00:44.43   (Mellantid)
50m Frisim 00:46.72    
50m Frisim 00:49.04   (Mellantid)
50m Frisim 00:42.46   (Lag)
100m Frisim 01:35.93   (Lag)
100m Frisim 01:42.88    
50m Bröstsim 00:48.91    
50m Bröstsim 00:52.45   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:51.09    
50m Ryggsim 00:50.85    
100m Ryggsim 01:54.83    
100m Medley 01:50.29    

Philip Linde

50m Frisim 00:38.74    
50m Bröstsim 00:51.68    
50m Ryggsim 00:48.81    
50m Fjärilsim 00:44.50    

Viktor Ellingsworth

50m Frisim 00:35.32    
50m Frisim 00:38.81   (Mellantid)
100m Frisim 01:20.77    
50m Ryggsim 00:39.27    
100m Ryggsim 01:29.43    

William Bergvall

50m Frisim 00:43.64   (Mellantid)
50m Frisim 00:41.24    
100m Frisim 01:36.16    
50m Bröstsim 00:49.48    
50m Ryggsim 00:51.42    

Lagkapper

Ålands Simförening Damer

4x50m Frisim 02:34.78 Stella Lindbäck(2009) (00:41.33)
Amelia Fricker(2007) (00:37.72)
Ida Artell(2009) (00:43.23)
Nova Larsson(2007) (00:32.50)
 
4x50m Frisim 02:42.26 Selinda Andersson(2010) (00:49.70)
Freja Karlsson(2009) (00:38.57)
Lova Adelina Marie Augustsson(2010) (00:41.47)
Selma Nordberg(2009) (00:32.52)
 
4x100m Frisim 05:44.41 Freja Karlsson(2009) (01:31.99)
Amelia Fricker(2007) (01:24.40)
Stella Lindbäck(2009) (01:37.34)
Nova Larsson(2007) (01:10.68)
 

Ålands Simförening Herrar

4x50m Frisim 02:27.93 Anton Boman(2011) (00:44.66)
William Bergvall(2009) (00:41.55)
Milo Bergman(2006) (00:32.45)
Hugo Mirén(2006) (00:29.27)
 
4x50m Frisim 02:27.03 Nemo Westerlund(2009) (00:42.46)
Viktor Alf Ellingsworth(2007) (00:35.31)
Philip Linde(2008) (00:40.54)
MÅNS MANELIUS(2006) (00:28.72)
 
4x100m Frisim 05:39.69 Nemo Westerlund(2009) (01:35.93)
Anton Boman(2011) (01:44.25)
Hugo Mirén(2006) (01:10.21)
MÅNS MANELIUS(2006) (01:09.30)
 

9 damer och 9 herrar
24 sträckor simmade för första gången, 30 pers på 117 sträckor(dessutom 2 pers p� mellantider!)

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser