Välj tävling

Klubbmästerskap, Mariehamn, 2019-01-19

(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Céline Flöjt

100m Frisim 01:23.56   (Mellantid)
200m Frisim 02:56.18   (Mellantid)
400m Frisim 06:02.17   (Mellantid)
800m Frisim 12:15.78   (Mellantid)
1500m Frisim 23:04.90    
100m Medley 01:23.72    

Ella Bäckman

100m Medley 01:30.81    

Ellen Melin

100m Medley 01:32.07    

Fanny Ek

1500m Frisim DNF    

Hanna Blomqvist

100m Frisim 01:15.17   (Mellantid)
200m Frisim 02:35.46   (Mellantid)
400m Frisim 05:19.04   (Mellantid)
800m Frisim 10:50.91   (Mellantid)
1500m Frisim 20:24.62    
100m Medley 01:12.58    

Jenny Ek

100m Frisim 01:12.56   (Mellantid)
200m Frisim 02:31.82   (Mellantid)
400m Frisim 05:10.69   (Mellantid)
800m Frisim 10:31.94   (Mellantid)
1500m Frisim 19:55.44    
100m Medley 01:08.78    

Jessica Lindholm

100m Medley 01:13.69    

Rebecca Duns

100m Frisim 01:19.34   (Mellantid)
200m Frisim 02:47.18   (Mellantid)
400m Frisim 05:44.75   (Mellantid)
800m Frisim 11:50.96   (Mellantid)
1500m Frisim 23:03.55    
100m Medley 01:23.34    

Ylva Watkins

100m Frisim 01:25.98   (Mellantid)
100m Frisim 01:30.59   (Mellantid)
200m Frisim 03:01.69   (Mellantid)
200m Frisim 03:12.22   (Mellantid)
400m Frisim 06:10.02    
400m Frisim 06:37.83   (Mellantid)
800m Frisim 13:18.27   (Mellantid)
1500m Frisim 24:53.87    

Herrar

Hannes Olin

100m Medley 01:13.82    

Joa Metsola

100m Frisim 01:25.76   (Mellantid)
200m Frisim 02:58.93   (Mellantid)
400m Frisim 06:04.63   (Mellantid)
800m Frisim 12:15.96   (Mellantid)
1500m Frisim 22:42.81    
100m Medley 01:23.80    

Milo Bergman

100m Frisim 01:25.61   (Mellantid)
200m Frisim 02:58.86   (Mellantid)
400m Frisim 06:04.32   (Mellantid)
800m Frisim 12:14.82   (Mellantid)
1500m Frisim 22:37.37    
100m Medley 01:23.79    

Oliver Aalto-Hardy

100m Medley 01:12.36    

Rasmus Kalvik

100m Frisim 01:05.44   (Mellantid)
200m Frisim 02:16.86   (Mellantid)
400m Frisim 04:41.00   (Mellantid)
800m Frisim 09:33.51   (Mellantid)
1500m Frisim 18:03.63    
100m Medley 01:09.11    

9 damer och 5 herrar
7 sträckor simmade för första gången, 11 pers på 56 sträckor(dessutom 5 pers p� mellantider!)


Utmanarna

25m Fjärilsim

Anton Boman 00:34.75 ()
Emil Andersson 00:21.04 ()
Hugo Mirén 00:20.88 ()
Nemo Westerlund 00:31.22 ()
Sarah Zachariah 00:27.22 ()
Scott Fredrickson 00:51.41 ()

50m Fjärilsim

Amanda Ahinko 00:40.54 (217)
Amelia Fricker 00:43.65 (174)
Anna Topoeva DSQ ()
Fia Metsola 00:47.26 (137)
Jonatan Lönngren 00:51.47 (76)
Julia Eriksson 00:45.75 (151)
Mathilda Wahlstedt 00:41.36 (205)
Nova Larsson 00:44.19 (168)
Tindra Sjöström 00:38.73 (249)

25m Frisim

Anton Boman 00:30.62 ()
Mariah Zachariah 00:27.41 ()
Nemo Westerlund 00:26.54 ()
Scott Fredrickson 00:34.66 ()

50m Frisim

Amanda Ahinko 00:39.31 (198)
Amelia Fricker 00:45.20 (131)
Anna Topoeva 00:38.76 (207)
Ella Bäckman 00:37.88 (222)
Emil Andersson 00:40.75 (123)
Fia Metsola 00:42.79 (154)
Hugo Mirén 00:38.34 (148)
Jonatan Lönngren 00:42.92 (105)
Julia Eriksson 00:42.56 (156)
Mathilda Wahlstedt 00:40.73 (178)
Nova Larsson 00:43.27 (149)
Sarah Zachariah 00:55.54 (70)
Sofia Topoeva 00:51.91 (86)
Tindra Sjöström 00:38.45 (212)

100m Frisim

Amanda Ahinko 01:22.65 (225)
Amelia Fricker 01:34.11 (152)
Anna Topoeva 01:22.62 (225)
Ella Bäckman 01:16.84 (280)
Emil Andersson 01:27.44 (136)
Fia Metsola 01:22.48 (226)
Jonatan Lönngren 01:29.85 (125)
Julia Eriksson 01:24.63 (209)
Mathilda Wahlstedt 01:25.54 (203)
Nova Larsson 01:28.01 (186)
Tindra Sjöström 01:19.24 (255)

5 sträckor simmade för första gången, 10 pers på 44 sträckor

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser