Välj tävling

Jöns Svanbergsimmet, Uppsala, 2018-05-12

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Amanda Ahinko

50m Frisim 00:42.34   (Mellantid)
100m Frisim 01:32.59   (Lag)
50m Bröstsim 00:48.21    
50m Bröstsim 00:50.72   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:45.63    
50m Fjärilsim 00:47.35   (Mellantid)
200m Medley 03:34.68    

Amelia Fricker

50m Frisim 00:44.39    
50m Frisim 00:45.24   (Mellantid)
100m Frisim 01:36.66    
50m Bröstsim 01:02.73    
50m Ryggsim 00:57.03    
100m Ryggsim 02:00.45    
50m Fjärilsim 00:55.88    

Bianca Flöjt

50m Frisim 00:41.48   (Mellantid)
50m Frisim 00:37.79    
100m Frisim 01:38.31   (Mellantid)
100m Frisim 01:27.74    
200m Frisim 03:23.02   (Mellantid)
400m Frisim 06:37.67    
50m Bröstsim 00:54.90    
50m Ryggsim 00:42.79    
100m Ryggsim 01:32.27    
50m Fjärilsim 00:45.80   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:42.07    
200m Medley 03:31.65    

Ellen Melin

50m Bröstsim 00:46.93   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:39.13    

Ellen Woivalin

50m Frisim 00:30.48    
50m Bröstsim 00:36.79    
50m Bröstsim 00:38.50   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:41.96   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:22.77    
100m Bröstsim 01:28.88   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:01.25    
50m Ryggsim 00:35.10    
50m Fjärilsim 00:32.24    

Emelie Måtar

50m Bröstsim 00:43.80   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:45.81   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:42.24    
100m Bröstsim 01:33.00    
100m Bröstsim 01:38.28   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:21.91    
200m Ryggsim 03:18.97    

Fia Metsola

50m Frisim 00:44.21   (Mellantid)
50m Frisim 00:39.51    
100m Frisim 01:32.29    
50m Bröstsim 00:57.91    
50m Ryggsim 00:47.13    
100m Ryggsim 01:42.73    
200m Ryggsim 03:35.54    
50m Fjärilsim 00:57.09   (Mellantid)
200m Medley 03:52.19    

Hanna Blomqvist

50m Bröstsim 00:42.22   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:41.71   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:30.52   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:28.05    
200m Bröstsim 03:09.02    
100m Ryggsim 01:21.84    
200m Ryggsim 02:55.83    
50m Fjärilsim 00:35.90   (Mellantid)
200m Medley 02:48.37    

Jenny Ek

50m Frisim 00:28.98    
50m Frisim 00:30.86   (Mellantid)
100m Frisim 01:03.89    
100m Ryggsim 01:15.52    
50m Fjärilsim 00:31.92   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:29.76    
100m Fjärilsim 01:12.47    

Jessica Lindholm

50m Frisim 00:29.72    
100m Frisim 01:10.19   (Mellantid)
200m Frisim 02:26.34   (Lag)
50m Bröstsim 00:38.92    
50m Ryggsim 00:36.44    
50m Fjärilsim 00:30.09    

Julia Eriksson

50m Frisim 00:37.92    
50m Frisim 00:40.64   (Mellantid)
100m Frisim 01:39.48   (Mellantid)
100m Frisim 01:25.40   (Lag)
200m Frisim 03:31.03   (Mellantid)
400m Frisim 07:00.14    
50m Ryggsim 00:42.08    
100m Ryggsim 01:32.38    
50m Fjärilsim 00:56.35   (Mellantid)
200m Medley 03:52.40    

Mathilda Wahlstedt

50m Frisim 00:47.16   (Mellantid)
50m Frisim 00:40.50    
100m Frisim 01:38.68    
50m Bröstsim 00:54.02   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:52.06    
100m Bröstsim 01:51.42    
50m Ryggsim 00:50.73    
100m Ryggsim 01:52.15    
200m Ryggsim 03:47.84    

Nova Larsson

50m Frisim 00:44.05   (Mellantid)
100m Frisim 01:34.13    
50m Bröstsim 00:51.36    
100m Ryggsim 01:41.21    
50m Fjärilsim 00:49.15    

Rebecca Duns

50m Frisim 00:35.12   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.77   (Mellantid)
100m Frisim 01:14.79    
100m Frisim 01:18.46   (Mellantid)
200m Frisim 02:47.57    
50m Fjärilsim 00:36.98    
50m Fjärilsim 00:38.24   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:29.44    

Stella Donning

50m Frisim 00:30.88   (Mellantid)
50m Frisim 00:30.03    
100m Frisim 01:04.72    
50m Ryggsim 00:35.68    
100m Ryggsim 01:21.47    
50m Fjärilsim 00:33.23    

Theresia Lindholm

50m Frisim 00:35.87    
50m Bröstsim 00:51.33   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:48.01    
100m Bröstsim 01:48.47    
100m Ryggsim 01:39.93    
50m Fjärilsim 00:43.01   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:40.63    
50m Fjärilsim 00:46.28   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:37.00    
200m Medley 03:26.92    

Herrar

Alexander Mattsson

50m Frisim 00:33.35   (Mellantid)
50m Frisim 00:29.63    
100m Frisim 01:10.86   (Lag)
50m Fjärilsim 00:33.67   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:31.07    
50m Fjärilsim 00:35.36   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:33.21   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:12.10    
100m Fjärilsim 01:19.54   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:17.83   (Mellantid)
200m Fjärilsim 02:45.96    
200m Medley 02:44.94    
400m Medley 06:02.49    

Einar Melin

50m Frisim 00:40.55   (Mellantid)
100m Frisim 01:25.08   (Mellantid)
100m Frisim 01:25.63   (Mellantid)
200m Frisim 02:59.48   (Lag)
200m Frisim 02:54.63    
50m Bröstsim 00:45.89   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:47.09   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:40.90   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:38.00    
200m Bröstsim 03:30.68    
50m Fjärilsim 00:39.85    

Felix Flöjt

50m Frisim 00:46.21    
50m Frisim 00:51.51   (Mellantid)
100m Frisim 01:49.27    
50m Bröstsim 01:01.82    
50m Ryggsim 00:50.96    
50m Fjärilsim 01:01.34    

Frej-oskar Wikström

50m Frisim 00:30.83    
50m Bröstsim 00:43.30    
50m Fjärilsim 00:37.21    

Hannes Helling

50m Frisim 00:36.05   (Mellantid)
100m Frisim 01:19.32   (Mellantid)
200m Frisim 02:42.87    
200m Ryggsim 03:06.44    
50m Fjärilsim 00:39.66   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:28.78    

Hannes Olin

50m Bröstsim 00:41.03   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:38.74    
50m Bröstsim 00:39.96   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:28.40   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:25.24    
200m Bröstsim 03:06.87    
200m Ryggsim 02:56.54    
50m Fjärilsim 00:33.97    

Joa Metsola

50m Frisim 00:35.91   (Mellantid)
50m Frisim 00:33.51    
100m Frisim 01:15.64    
400m Frisim DSQ    
50m Bröstsim 00:52.57   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:52.98    
100m Ryggsim 01:29.61    
100m Ryggsim 01:31.03   (Lag)
50m Fjärilsim 00:40.72   (Mellantid)
200m Medley 03:15.17    

Milo Bergman

50m Frisim 00:38.71   (Mellantid)
50m Frisim 00:38.37    
50m Frisim 00:38.66   (Mellantid)
100m Frisim 01:26.12   (Mellantid)
100m Frisim 01:22.00   (Lag)
100m Frisim 01:21.66    
200m Frisim 03:02.56   (Mellantid)
400m Frisim 06:14.84    
50m Ryggsim 00:43.46    
50m Fjärilsim 00:48.23   (Mellantid)
200m Medley 03:16.10    

Oliver Aalto-Hardy

50m Bröstsim 00:46.06   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:43.40   (Mellantid)
200m Bröstsim 03:32.03    
100m Ryggsim 01:22.32    
100m Ryggsim 01:20.44   (Lag)
200m Ryggsim 03:03.69    
50m Fjärilsim 00:38.50   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:35.39   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:30.71    
200m Medley 02:58.20    

Rasmus Kalvik

50m Frisim 00:33.02   (Mellantid)
50m Frisim 00:32.11   (Mellantid)
100m Frisim 01:05.79    
100m Frisim 01:09.44   (Mellantid)
100m Frisim 01:10.29   (Mellantid)
100m Frisim 01:10.19   (Mellantid)
200m Frisim 02:25.79   (Lag)
200m Frisim 02:29.41   (Mellantid)
200m Frisim 02:24.04    
400m Frisim 05:03.86    
100m Ryggsim 01:22.45    
200m Ryggsim 02:53.05    
100m Fjärilsim DSQ    

Lagkapper

Ålands Simförening Damer

4x100m Frisim 05:55.49 Julia Eriksson(2005) (01:25.40)
Amelia Fricker(2007) (01:40.60)
Theresia Lindholm(2006) (01:21.08)
Bianca Flöjt(2005) (01:28.41)
 
4x100m Frisim 06:20.65 Amanda Ahinko(2007) (01:32.59)
Nova Larsson(2007) (01:37.45)
Fia Metsola(2007) (01:36.29)
Mathilda Wahlstedt(2006) (01:34.32)
 
4x200m Frisim 11:38.81 Jessica Lindholm(2001) (02:26.34)
Bianca Flöjt(2005) (03:15.79)
Rebecca Duns(2003) (02:46.41)
Theresia Lindholm(2006) (03:10.27)
 

Ålands Simförening Herrar

4x100m Frisim 05:14.24 Milo Bergman(2006) (01:22.00)
Oliver Aalto-Hardy(2005) (01:15.32)
Joa Metsola(2005) (01:22.86)
Einar Melin(2004) (01:14.06)
 
4x100m Frisim 04:37.44 Alexander Mattsson(2003) (01:10.86)
Hannes Olin(2003) (01:09.98)
Rasmus Kalvik(2004) (01:07.02)
Hannes Helling(2004) (01:09.58)
 
4x200m Frisim 10:25.12 Rasmus Kalvik(2004) (02:25.79)
Hannes Olin(2003) (02:41.12)
Alexander Mattsson(2003) (02:37.47)
Hannes Helling(2004) (02:40.74)
 
4x200m Frisim 12:04.10 Einar Melin(2004) (02:59.48)
Oliver Aalto-Hardy(2005) (02:55.46)
Milo Bergman(2006) (03:09.45)
Joa Metsola(2005) (02:59.71)
 
4x100m Medley 05:59.34 Joa Metsola(2005) (01:31.03)
Milo Bergman(2006) (01:48.31)
Hannes Helling(2004) (01:25.72)
Einar Melin(2004) (01:14.28)
 
4x100m Medley DSQ Oliver Aalto-Hardy(2005) (01:20.44)
Hannes Olin(2003) (01:27.27)
Alexander Mattsson(2003) (01:16.20)
Rasmus Kalvik(2004) (01:06.53)
 

16 damer och 10 herrar
32 sträckor simmade för första gången, 63 pers på 223 sträckor(dessutom 9 pers på mellantider!)

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser